Umów spotkanie
Przycisk zamykający

Skontaktuj się z nami

zadzwoń
506 046 000

lub wypełnij
formularz kontaktowy:


  Zalety projektów mieszkań w stylu loft

  Zalety projektów mieszkań w stylu loft

  Projekty mieszkań loft to trend, jaki zauważamy w aranżacji wnętrz od kilku już lat. Wyróżnia się minimalizmem zarówno w zakresie formy, jak i stosowanej kolorystyki. Wnętrza industrialne nie wymagają wielu dekoracji, stawiają natomiast na naturalność. Eksponuje się więc autentyczne elementy instalacji czy fragmenty ceglanych ścian. Na doskonały projekt mieszkania loftowego składa się kilka czynników.

  Pierwszym z nich jest dokładne przemyślenie koncepcji, aby dostosować ją do indywidualnych oczekiwań inwestora, a także wielkości i układu mieszkania. Chodzi o stworzenie wnętrza przytulnego, komfortowego i estetycznego. Znaczenie ma więc właściwy dobór materiałów, komponujących się ze sobą. Co więcej – stylistykę trzeba utrzymać we wszystkich pomieszczeniach, aby zachować spójny styl mieszkania.

   

  PROJEKTY MIESZKAŃ W STYLU LOFT

  Projekty mieszkań w stylu loft muszą trafiać w gust klienta. Industrialne wnętrza, zaprojektowane zbyt surowo, będą chłodne i nieciekawe. Dlatego też stosuje się między innymi elementy miedziane czy betonowe, które świetnie komponują się z loftem. Nie można zapominać także o drewnie, jako doskonałym surowcu na meble czy drzwi. Częstym rozwiązaniem są także palety, wykorzystywane do stworzenia stolika, sofy czy fotela.

  Projektowanie wnętrz loft musi skupiać się również na kwestii oświetlenia. Nabiera to szczególnego znaczenia w przypadku mieszkań niewielkich, w których ograniczony jest dostęp do naturalnego światła. Projektowane lampy nie dość, że powinny nawiązywać do stylistyki industrialnej, to muszą dawać odpowiednio intensywne światło, aby rozjaśnić wnętrze i stworzyć przestrzeń przyjazną do pracy i odpoczynku.

   

  PROJEKTY DOMÓW LOFTOWYCH

  Często wykonuje się także projekty domów loftowych, które – podobnie jak mieszkania – muszą być urządzone zgodnie z intencją właściciela. Wówczas ogromne znaczenie ma zamysł budynku jako całości, aby zachować spójną stylistykę w każdym wnętrzu. W przypadku domów można zaproponować dużo więcej elementów, jakie będą zdobić poszczególne pomieszczenia. Sprawdzą się więc stojące lampy, rozłożyste sofy czy stylizowane meble, które mogą stworzyć strefę odpoczynku w salonie.

  Minimalizm, jaki wyróżnia styl loftowy, nie może też być przytłaczający. W projektowaniu domu należy więc uwzględnić różnorodne materiały, aby wnętrza nie stały się monotonne i powtarzalne. W tym przypadku najlepiej sprawdzą się dodatki, a także łączenie ze sobą na przykład elementów betonowych oraz drewnianych. Dużą rolę odgrywa również metal, który może dominować w zakresie elementów wyposażenia takich jak lampy czy meble.

  Projekty mieszkań w stylu loft łączą w sobie funkcjonalność, estetykę oraz minimalizm. To propozycja dla osób ceniących industrialny charakter wnętrz, o nieco surowym wyrazie. Domy czy mieszkania urządzone w tym stylu są prawdziwym kanonem architektury współczesnej, inspirowanej światowymi trendami w zakresie designu.


  JESTEŚ ZAINTERESOWANY WYKOŃCZENIEM WNĘTRZA „POD KLUCZ”?
  Umów się na bezpłatną konsultację
  Zadzwoń +48 506 046 000
  lub wypełnij formularz

  Zarządzaj plikami cookies