Umów spotkanie
Przycisk zamykający

Skontaktuj się z nami

zadzwoń
506 046 000

lub wypełnij
formularz kontaktowy:


  Wady i zalety mieszkań na poddaszu

  Wady i zalety mieszkań na poddaszu

  Funkcjonalnie urządzone mieszkanie na poddaszu jest bardzo dobrym wyborem. To ciekawa aranżacyjnie przestrzeń, dająca ogromne możliwości w zakresie zaprojektowania wnętrz w sposób nowoczesny. Niestety rozwiązanie to nie cechuje się tylko zaletami, ale ma także kilka istotnych wad, które dla wielu inwestorów są przeszkodą, powodującą, że nie decydują się na zakup mieszkania zlokalizowanego na poddaszu.

  Pomieszczenie mieszkalne na poddaszu wymaga nie tylko odpowiedniego zaprojektowania samego wnętrza. Obowiązkowym elementem adaptacji poddasza jest jego właściwa izolacja akustyczna i termiczna. Lokalizacja blisko dachu sprawia, że hałas na przykład padającego deszczu, może być naprawdę uciążliwy. Problem ten można w łatwy sposób rozwiązać, stosując nowoczesne i bardzo skuteczne systemy izolacyjne.

   

  PROJEKTY MIESZKANIA NA PODDASZU

  Osobną kwestią są projekty mieszkania na poddaszu, w których trzeba uwzględnić na przykład skosy, czyli sufity pochylone w kierunku ścian bocznych. Niektórzy inwestorzy nie widzą możliwości adaptacji takiego wnętrza, jednak powierzając to zadanie projektantowi, okazuje się, że w bardzo prosty sposób planuje się przestrzeń, nawet tam, gdzie wysokość pomieszczenia znacznie się zmniejsza.

  Jest to doskonałe miejsce do lokalizacji części zabudowy meblowej czy ustawienia telewizora w salonie. W niektórych pomieszczeniach można przy niższym suficie zaprojektować łóżko, tworząc przytulną sypialnię. Skosy nie są także problemem w łazienkach, pod którymi swoje miejsce znajdzie na przykład wanna czy pralka. Możliwości w tym zakresie jest naprawdę wiele i nie wymagają one prowadzenia skomplikowanych prac budowlanych.

   

  MIESZKANIA NA PODDASZU INSPIRACJE

  Wybierając mieszkania na poddaszu, inspiracje w zakresie ich przyszłego wyglądu będą bardzo cenną pomocą przy projektowaniu. Warto sprawdzić więc różnorodne rozwiązania, jakie znajdują się choćby w internecie, aby wybrać te, które odpowiadają naszym oczekiwaniom. Przekazanie przykładowych zdjęć czy wizualizacji architektowi znacznie przyspieszy proces projektowania.

  Warto także rozważyć styl, w jakim powinno być urządzone mieszkanie. Na poddaszu doskonale sprawdzi się minimalizm, zarówno w zakresie formy, jak i kolorystyki, choć nie jest to jedyna możliwa opcja. Należy pamiętać o ogromnym atucie pomieszczeń zlokalizowanych na poddaszu, jakim są okna dachowe. Dają naturalne światło, które umiejętnie wykorzystane w projekcie, stworzy przytulne i jasne wnętrza.

  Jak widać, nie ma uniwersalnego sposobu, jak urządzić mieszkanie na poddaszu. Projekt zawsze jest indywidualny i uwzględnia między innymi uwarunkowania techniczne budynku oraz oczekiwania inwestora. Warto więc współpracować z doświadczonymi architektami, aby pomieszczenia zlokalizowane na poddaszu stały się przytulnym i komfortowym mieszkaniem.


  JESTEŚ ZAINTERESOWANY WYKOŃCZENIEM WNĘTRZA „POD KLUCZ”?
  Umów się na bezpłatną konsultację
  Zadzwoń +48 506 046 000
  lub wypełnij formularz