redNet Dom

Nowoczesne aranżacje wnętrz biurowych. Na co zwrócić uwagę?

Dzisiejsze biura w niczym nie przypominają smutnych pomieszczeń, jakie kojarzymy jeszcze sprzed kilkunastu lat. Aranżacje wnętrz biurowych przeszły ogromną metamorfozę, nadążając za światowymi trendami w zakresie designu. Dzięki temu przestrzeń do pracy stała się bardziej przyjazna nie tylko dla osób tam zatrudnionych, ale także dla gości czy petentów, odwiedzających biura.

Trzeba jednak pamiętać, że w biurze liczy się nie tylko estetyka. Pomieszczenie powinno być funkcjonalne i urządzone w zgodzie z zasadami ergonomii, które – w przypadku stanowisk pracy – regulują odpowiednie przepisy. Jest kilka elementów, o jakie musimy szczególnie zadbać, projektując biuro czy planując jego gruntowną przebudowę. Pierwszą rzeczą, wartą wymienienia, jest oświetlenie.

Aranżacja wnętrz biura a oświetlenie

Aranżacja wnętrz biura wymaga dokładnego przemyślenia kwestii związanych z oświetleniem. Nie chodzi jedynie o wygląd lamp, czy ich dopasowanie do pozostałych elementów wyposażenia, ale także o dostosowanie do warunków biurowych. Co więcej – warto odpowiednio rozmieścić oświetlenie, aby zapewniało równomierny dostęp do światła każdemu pracownikowi. Nowoczesne lampy na szczęście łączą w sobie wszystkie wspomniane funkcje, dlatego też łatwiej będzie zaprojektować przestrzeń biurową.

Drugim ważnym elementem jest kolorystyka. W modernistycznym biurze powinien królować minimalizm, dlatego też im mniej kolorów, tym lepiej. Dotyczy to zarówno ścian, jak i pokryć podłogowych. W tym zakresie warto wziąć pod uwagę również funkcjonalność użytych materiałów, które muszą wyróżniać się łatwością w utrzymaniu w czystości oraz trwałością. Nie oznacza to wcale, że na podłodze znajdą się płytki. Jest wiele alternatywnych rozwiązań, które z powodzeniem można zastosować w pomieszczeniach intensywnie eksploatowanych.

Meble biurowe aranżacja wnętrz

Nie można zapomnieć o niezwykle ważnym elemencie wyposażenia, jakim są meble biurowe. Aranżacja wnętrz w nowoczesnym stylu jest dziś znacznie łatwiejsza, ponieważ meble nie są już tradycyjnymi zabudowami, jakie można było spotkać w każdym biurze. Polecanym rozwiązaniem są meble projektowane na zamówienie, które można dopasować do swoich potrzeb nie tylko pod względem estetyki, ale także układu półek, wyposażenia oraz rozmiaru.

W tym przypadku trzeba również pamiętać o komforcie pracowników. Meble powinny być zaprojektowane tak, aby mieściły wszystkie niezbędne przedmioty oraz ułatwiały wykonywanie codziennych obowiązków. Warto więc wcześniej dokładnie zaplanować układ szaf, półek czy szuflad. Pomocny w tym względzie jest bezpośredni kontakt z wykonawcą lub skorzystanie z pomocy architekta, który projektuje wnętrze.

Nowoczesne biura cechuje przede wszystkim minimalizm w zakresie formy oraz kolorystyki. Projektując miejsce do pracy, należy wziąć pod uwagę także zasady ergonomii, aby pomieszczenie spełniało wymagania nakładane przez obowiązujące przepisy. Warto więc skorzystać z pomocy architektów, dla których codziennością jest nowoczesna aranżacja wnętrz biurowych w Warszawie czy w innych dużych miastach.

Nasze inne wpisy

Wady i zalety mieszkań na poddaszu

Funkcjonalnie urządzone mieszkanie na poddaszu jest bardzo dobrym wyborem. To ciekawa aranżacyjnie przestrzeń, dająca ogromne możliwości w zakresie zaprojektowania wnętrz w sposób nowoczesny. Niestety rozwiązanie …

Zalety projektów mieszkań w stylu loft

Projekty mieszkań loft to trend, jaki zauważamy w aranżacji wnętrz od kilku już lat. Wyróżnia się minimalizmem zarówno w zakresie formy, jak i stosowanej kolorystyki. …

Zasady projektowania lokali usługowych

Przyjazna i funkcjonalna przestrzeń, komfort oraz estetyka wnętrza to cechy, jakie wyróżniają dobry projekt lokalu usługowego. Miejsce musi być także dostosowane ściśle do rodzaju prowadzonej …

Biura open space przyjazne pracującym

Wnętrza biurowe open space to dziś codzienność w wielu firmach. Duża przestrzeń, w jakiej lokalizowane są poszczególne stanowiska pracy, musi być odpowiednio zaaranżowana, aby pomagała …