Umów spotkanie
Przycisk zamykający

Skontaktuj się z nami

zadzwoń
506 046 000

lub wypełnij
formularz kontaktowy:


  Jak zaplanować aranżację małych wnętrz

  Jak zaplanować aranżację małych wnętrz?

  Czy estetyczna i funkcjonalna aranżacja małych wnętrz jest w ogóle możliwa? Przed tym pytaniem stają właściciele niewielkich mieszkań, szukający sposobu na ich ciekawe i ergonomiczne urządzenie. Problemem bowiem jest nie tylko sama powierzchnia, ale często także specyficzny układ, który znacznie ogranicza możliwości projektowe. Warto jednak pamiętać, że nawet niewielka przestrzeń może być funkcjonalna, nowoczesna i estetyczna. Wymaga jedynie dokładnego przemyślenia.

  W niewielkim pomieszczeniu ogromną rolę odgrywa każdy element. Nie można zapominać, że estetykę wnętrza tworzą zarówno meble, podłoga, ozdoby, jak i kolory ścian. Prawdziwym wyzwaniem jest więc nie tylko zaprojektowanie pokoju lub małego mieszkania tak, aby było ładne i funkcjonalne, ale także właściwe zestawienie ze sobą kolorów, wyposażenia, mebli i drobnych elementów wykończeniowych, które wspólnie stworzą wyjątkowe wnętrze, optycznie powiększone. Jak tego dokonać?

   

  ARANŻACJA WNĘTRZ MAŁYCH

  Aranżacja wnętrz małych musi rozpocząć się od dokładnej inwentaryzacji, czyli pomiarów. Należy precyzyjnie określić nie tylko wysokość czy długość ścian, ale także szerokość okien i drzwi. Ogromną rolę ogrywają również widoczne elementy instalacji, takie jak rury, przewody elektryczne oraz grzejniki. Naniesienie wymiarów na papier stworzy rzut mieszkania czy pokoju, co znacznie ułatwi przyszłą aranżację.

  Kolejnym ważnym elementem jest pomysł na aranżację małych wnętrz. Trzeba dokładnie przemyśleć funkcję pomieszczenia, dzięki czemu w następnym kroku możliwe będzie dopasowanie do niej mebli oraz pozostałego wyposażenia. W tym zakresie należy pamiętać o minimalizmie i o wykorzystaniu każdej wolnej przestrzeni. Doskonałym rozwiązaniem będą więc meble przygotowane na zamówienie, które znacznie ułatwiają ergonomiczne zaprojektowanie wnętrza.

   

  ARANŻACJA WNĘTRZ MAŁYCH MIESZKAŃ

  Odrębną kwestią jest aranżacja wnętrz małych mieszkań. Należy bowiem uwzględnić także możliwą wielofunkcyjność niektórych pomieszczeń. Przykładem niech będzie niewielka kawalerka, w której mamy do dyspozycji wyłącznie jeden pokój, kuchnię, przedpokój oraz łazienkę. Musimy więc urządzić wnętrze tak, aby salon pełnił jednocześnie funkcję sypialni, jadalni oraz pokoju do pracy. Czy da się tego dokonać? Zdecydowanie tak! Kluczem jest odpowiednia aranżacja wnętrz. Mały pokój wystarczy wyposażyć w rozkładaną sofę, niewielki stół oraz funkcjonalne meble.

  Jak wspomnieliśmy wcześniej, w urządzaniu niewielkiego mieszkania ogromne znaczenie mają również elementy dekoracyjne oraz zastosowane kolory. Warto więc wybierać farby na ściany w odcieniach jasnych, które dadzą poczucie przytulności i optycznie powiększą przestrzeń. Podobna zasada dotyczy materiałów podłogowych. Świetnym rozwiązaniem jest naturalne drewno, czy nowoczesne wykładziny. W kuchni natomiast sprawdzą się płytki białe lub beżowe, które dodatkowo rozświetlą wnętrze.

  Prawdziwym wyzwaniem jest aranżacja małych wnętrz. Salon, sypialnia, pokój dziecięcy czy niewielka kuchnia powinny łączyć w sobie estetykę i komfort korzystania z nich. Dobrym rozwiązaniem, planując urządzenie małej przestrzeni, jest skorzystanie z pomocy architekta. Profesjonalista zaproponuje szereg nowoczesnych rozwiązań, które sprawią, że z małego mieszkania stworzycie funkcjonalny i wygodny mini apartament.


  JESTEŚ ZAINTERESOWANY WYKOŃCZENIEM WNĘTRZA „POD KLUCZ”?
  Umów się na bezpłatną konsultację
  Zadzwoń +48 506 046 000
  lub wypełnij formularz

  Zarządzaj plikami cookies