Umów spotkanie
Przycisk zamykający

Skontaktuj się z nami

zadzwoń
506 046 000

lub wypełnij
formularz kontaktowy:


  Nowoczesne aranżacje wnętrz biurowych. Na co zwrócić uwagę

  Nowoczesne aranżacje wnętrz biurowych. Na co zwrócić uwagę?

  Dzisiejsze biura w niczym nie przypominają smutnych pomieszczeń, jakie kojarzymy jeszcze sprzed kilkunastu lat. Aranżacje wnętrz biurowych przeszły ogromną metamorfozę, nadążając za światowymi trendami w zakresie designu. Dzięki temu przestrzeń do pracy stała się bardziej przyjazna nie tylko dla osób tam zatrudnionych, ale także dla gości czy petentów, odwiedzających biura.

  Trzeba jednak pamiętać, że w biurze liczy się nie tylko estetyka. Pomieszczenie powinno być funkcjonalne i urządzone w zgodzie z zasadami ergonomii, które – w przypadku stanowisk pracy – regulują odpowiednie przepisy. Jest kilka elementów, o jakie musimy szczególnie zadbać, projektując biuro czy planując jego gruntowną przebudowę. Pierwszą rzeczą, wartą wymienienia, jest oświetlenie.

   

  ARANŻACJA WNĘTRZ BIURA A OŚWIETLENIE

  Aranżacja wnętrz biura wymaga dokładnego przemyślenia kwestii związanych z oświetleniem. Nie chodzi jedynie o wygląd lamp, czy ich dopasowanie do pozostałych elementów wyposażenia, ale także o dostosowanie do warunków biurowych. Co więcej – warto odpowiednio rozmieścić oświetlenie, aby zapewniało równomierny dostęp do światła każdemu pracownikowi. Nowoczesne lampy na szczęście łączą w sobie wszystkie wspomniane funkcje, dlatego też łatwiej będzie zaprojektować przestrzeń biurową.

  Drugim ważnym elementem jest kolorystyka. W modernistycznym biurze powinien królować minimalizm, dlatego też im mniej kolorów, tym lepiej. Dotyczy to zarówno ścian, jak i pokryć podłogowych. W tym zakresie warto wziąć pod uwagę również funkcjonalność użytych materiałów, które muszą wyróżniać się łatwością w utrzymaniu w czystości oraz trwałością. Nie oznacza to wcale, że na podłodze znajdą się płytki. Jest wiele alternatywnych rozwiązań, które z powodzeniem można zastosować w pomieszczeniach intensywnie eksploatowanych.

   

  MEBLE BIUROWE ARANŻACJA WNĘTRZ

  Nie można zapomnieć o niezwykle ważnym elemencie wyposażenia, jakim są meble biurowe. Aranżacja wnętrz w nowoczesnym stylu jest dziś znacznie łatwiejsza, ponieważ meble nie są już tradycyjnymi zabudowami, jakie można było spotkać w każdym biurze. Polecanym rozwiązaniem są meble projektowane na zamówienie, które można dopasować do swoich potrzeb nie tylko pod względem estetyki, ale także układu półek, wyposażenia oraz rozmiaru.

  W tym przypadku trzeba również pamiętać o komforcie pracowników. Meble powinny być zaprojektowane tak, aby mieściły wszystkie niezbędne przedmioty oraz ułatwiały wykonywanie codziennych obowiązków. Warto więc wcześniej dokładnie zaplanować układ szaf, półek czy szuflad. Pomocny w tym względzie jest bezpośredni kontakt z wykonawcą lub skorzystanie z pomocy architekta, który projektuje wnętrze.

  Nowoczesne biura cechuje przede wszystkim minimalizm w zakresie formy oraz kolorystyki. Projektując miejsce do pracy, należy wziąć pod uwagę także zasady ergonomii, aby pomieszczenie spełniało wymagania nakładane przez obowiązujące przepisy. Warto więc skorzystać z pomocy architektów, dla których codziennością jest nowoczesna aranżacja wnętrz biurowych w Warszawie czy w innych dużych miastach.


  JESTEŚ ZAINTERESOWANY WYKOŃCZENIEM WNĘTRZA „POD KLUCZ”?
  Umów się na bezpłatną konsultację
  Zadzwoń +48 506 046 000
  lub wypełnij formularz

  Zarządzaj plikami cookies