redNet Dom

Biura open space przyjazne pracującym

Wnętrza biurowe open space to dziś codzienność w wielu firmach. Duża przestrzeń, w jakiej lokalizowane są poszczególne stanowiska pracy, musi być odpowiednio zaaranżowana, aby pomagała w koncentracji i gwarantowała każdemu członkowi zespołu warunki do realizacji indywidualnych zadań. Jak zatem zaprojektować biuro open space, aby było miejscem przyjaznym pracownikom?

Aranżacja biura open space na pewno nie może być przypadkowa. Należy zadbać o każdy detal, aby osiągnąć zadowalający efekt zarówno estetyczny, jak i użytkowy. Pierwszym krokiem jest minimalizowanie dodatków, które mogą zaburzać harmonię wnętrza i tworzyć w niej poczucie chaosu. Nie sprzyja to kreowaniu atmosfery pracy, szczególnie jeśli mamy do czynienia ze znaczną przestrzenią.

Aranżacja przestrzeni biurowych

Efektywna aranżacja przestrzeni biurowych powinna uwzględniać kilka istotnych elementów. Pierwszym z nich jest bez wątpienia dobór dodatków. Powinny one tworzyć jednolity styl z pozostałymi elementami wyposażenia wnętrza, zarówno pod względem formy, jak i kolorystyki. Oczywiście pożądane są mocniejsze akcenty, którymi może być na przykład dekoracja ścienna w wyrazistych barwach, jednak nie powinna ona dominować w przestrzeni biurowej.

Doskonałym rozwiązaniem, które sprawdza się w dużych pomieszczeniach, są miejsca do chwilowego odpoczynku. Sofy czy wygodne fotele będą także istotnym elementem ozdobnym. Co więcej, tego typu rozwiązania charakteryzują przede wszystkim aranżacje dużych biur, w których codziennością są spotkania z klientami. Tak zaprojektowana przestrzeń zapewnia także osobom przychodzącym do biura, miejsce, w którym mogą spokojnie oczekiwać na umówioną rozmowę.

Aranżacja przestrzeni biurowej

Nie można zapominać, że aranżacja przestrzeni biurowej ma ogromny wpływ na postrzeganie konkretnej firmy przez jej kontrahentów czy współpracowników. Należy więc zadbać o optymalne wykorzystanie przestrzeni open space, a także zaaranżowanie jej tak, aby kolorystyka, charakter dodatków czy też zastosowane dekoracje utożsamiały się z konkretną marką. Częstym zabiegiem jest nawiązywanie na przykład do logotypu czy systemu identyfikacji wizualnej.

To rozwiązanie stosowane jest w przypadku dużych korporacji, najczęściej o zasięgu międzynarodowym. Jak powinna wyglądać aranżacja przestrzeni biurowej, gdy nie dysponujemy odgórnymi wytycznymi w tym zakresie? Najlepszym rozwiązaniem jest współpraca z doświadczonym architektem wnętrz, który zaprojektuje przestrzeń tak, aby tworzyła spójny styl pod względem funkcjonalnym oraz estetycznym. Specjalista zadba o detale, proponując oryginalne rozwiązania, które sprawią, że biuro open space stanie się przyjazne dla pracowników oraz klientów.

Z aranżacją pomieszczeń biurowych wiąże się wiele aspektów, które mają wpływ nie tylko na wygląd wnętrza, ale także na samopoczucie pracowników. Optymalnie zaprojektowane biuro sprzyja tworzeniu przyjaznej atmosfery, która przekłada się bezpośrednio na wydajność zespołu oraz jego motywację.

Nasze inne wpisy

Wady i zalety mieszkań na poddaszu

Funkcjonalnie urządzone mieszkanie na poddaszu jest bardzo dobrym wyborem. To ciekawa aranżacyjnie przestrzeń, dająca ogromne możliwości w zakresie zaprojektowania wnętrz w sposób nowoczesny. Niestety rozwiązanie …

Zalety projektów mieszkań w stylu loft

Projekty mieszkań loft to trend, jaki zauważamy w aranżacji wnętrz od kilku już lat. Wyróżnia się minimalizmem zarówno w zakresie formy, jak i stosowanej kolorystyki. …

Zasady projektowania lokali usługowych

Przyjazna i funkcjonalna przestrzeń, komfort oraz estetyka wnętrza to cechy, jakie wyróżniają dobry projekt lokalu usługowego. Miejsce musi być także dostosowane ściśle do rodzaju prowadzonej …

Pomysł na projekt ślepej kuchni

Projektowanie kuchni, szczególnie gdy nie ma w niej okna, determinuje konieczność zastosowania różnorodnych zabiegów, pozwalających na rozświetlenie wnętrza. Kwestią o znaczeniu priorytetowym jest więc optymalne …