Umów spotkanie
Przycisk zamykający

Skontaktuj się z nami

zadzwoń
506 046 000

lub wypełnij
formularz kontaktowy:


  Biura open space przyjazne pracującym

  Biura open space przyjazne pracującym

  Wnętrza biurowe open space to dziś codzienność w wielu firmach. Duża przestrzeń, w jakiej lokalizowane są poszczególne stanowiska pracy, musi być odpowiednio zaaranżowana, aby pomagała w koncentracji i gwarantowała każdemu członkowi zespołu warunki do realizacji indywidualnych zadań. Jak zatem zaprojektować biuro open space, aby było miejscem przyjaznym pracownikom?

  Aranżacja biura open space na pewno nie może być przypadkowa. Należy zadbać o każdy detal, aby osiągnąć zadowalający efekt zarówno estetyczny, jak i użytkowy. Pierwszym krokiem jest minimalizowanie dodatków, które mogą zaburzać harmonię wnętrza i tworzyć w niej poczucie chaosu. Nie sprzyja to kreowaniu atmosfery pracy, szczególnie jeśli mamy do czynienia ze znaczną przestrzenią.

   

  ARANŻACJA PRZESTRZENI BIUROWYCH

  Efektywna aranżacja przestrzeni biurowych powinna uwzględniać kilka istotnych elementów. Pierwszym z nich jest bez wątpienia dobór dodatków. Powinny one tworzyć jednolity styl z pozostałymi elementami wyposażenia wnętrza, zarówno pod względem formy, jak i kolorystyki. Oczywiście pożądane są mocniejsze akcenty, którymi może być na przykład dekoracja ścienna w wyrazistych barwach, jednak nie powinna ona dominować w przestrzeni biurowej.

  Doskonałym rozwiązaniem, które sprawdza się w dużych pomieszczeniach, są miejsca do chwilowego odpoczynku. Sofy czy wygodne fotele będą także istotnym elementem ozdobnym. Co więcej, tego typu rozwiązania charakteryzują przede wszystkim aranżacje dużych biur, w których codziennością są spotkania z klientami. Tak zaprojektowana przestrzeń zapewnia także osobom przychodzącym do biura, miejsce, w którym mogą spokojnie oczekiwać na umówioną rozmowę.

   

  ARANŻACJA PRZESTRZENI BIUROWEJ

  Nie można zapominać, że aranżacja przestrzeni biurowej ma ogromny wpływ na postrzeganie konkretnej firmy przez jej kontrahentów czy współpracowników. Należy więc zadbać o optymalne wykorzystanie przestrzeni open space, a także zaaranżowanie jej tak, aby kolorystyka, charakter dodatków czy też zastosowane dekoracje utożsamiały się z konkretną marką. Częstym zabiegiem jest nawiązywanie na przykład do logotypu czy systemu identyfikacji wizualnej.

  To rozwiązanie stosowane jest w przypadku dużych korporacji, najczęściej o zasięgu międzynarodowym. Jak powinna wyglądać aranżacja przestrzeni biurowej, gdy nie dysponujemy odgórnymi wytycznymi w tym zakresie? Najlepszym rozwiązaniem jest współpraca z doświadczonym architektem wnętrz, który zaprojektuje przestrzeń tak, aby tworzyła spójny styl pod względem funkcjonalnym oraz estetycznym. Specjalista zadba o detale, proponując oryginalne rozwiązania, które sprawią, że biuro open space stanie się przyjazne dla pracowników oraz klientów.

  Z aranżacją pomieszczeń biurowych wiąże się wiele aspektów, które mają wpływ nie tylko na wygląd wnętrza, ale także na samopoczucie pracowników. Optymalnie zaprojektowane biuro sprzyja tworzeniu przyjaznej atmosfery, która przekłada się bezpośrednio na wydajność zespołu oraz jego motywację.


  JESTEŚ ZAINTERESOWANY WYKOŃCZENIEM WNĘTRZA „POD KLUCZ”?
  Umów się na bezpłatną konsultację
  Zadzwoń +48 506 046 000
  lub wypełnij formularz

  Zarządzaj plikami cookies