redNet Dom

Pomysł na nowoczesną aranżację salonu

Nowoczesne wnętrza kojarzymy najczęściej z minimalizmem, zarówno w zakresie formy, jak i zastosowanej kolorystyki. To trend bardzo popularny, który niektórym osobom kojarzy się z brakiem przytulności czy nieco industrialnym charakterem pomieszczenia. To mylne przekonanie, ponieważ optymalna aranżacja salonu, inspirowana prostym i eleganckim designem, to oprócz oryginalnej estetyki także komfort i ciepło. Wystarczy kilka zabiegów, aby uzyskać taki efekt.

Do tego celu można wykorzystać wiele elementów wyposażenia. Odcienie szarości często przełamywane są kontrastującymi dodatkami, meblami w wyrazistych barwach czy dekoracjami, przykuwającymi wzrok. Istotne jest, aby wszystkie te elementy subtelnie ze sobą połączyć. Żaden z nich nie powinien zbytnio się wyróżniać, ale tworzyć przestrzeń spójną pod względem zastosowanego stylu architektonicznego. Czym wyróżniają się nowoczesne aranżacje salonów?

Aranżacja wnętrza salonu

Aranżacja wnętrza salonu nieodłącznie wiąże się z komfortowym zaprojektowaniem przestrzeni. Ma to szczególne znaczenie w pomieszczeniach pełniących dwie funkcje – wypoczynkową oraz gościnną. Wówczas niezbędne jest rozdzielenie obu stref tak, aby z każdej z nich można było korzystać niezależnie. Co więcej, aranżacja wnętrza salonu w nowoczesnym stylu, to nie tylko estetyka, ale funkcjonalność.

Dobierając materiały oraz projektując wnętrze, należy więc pamiętać o zastosowaniu surowców, które sprawdzają się w pomieszczeniach, umożliwiając między innymi ich łatwe utrzymanie w czystości. Doskonałym przykładem jest między innymi beton architektoniczny, stanowiący dziś jeden z podstawowych materiałów wykorzystywanych jako okładzina ścienna lub podłogowa.

Aranżacja salonu z tarasem

Osobną kwestią jest aranżacja salonu z tarasem. Podczas projektowania wykorzystuje się atuty dużych przeszkleń, a co za tym idzie, doskonałego doświetlenia wnętrza. Warto także pamiętać o swoistym przenikaniu się stylu, w jakim urządzono salon, z designem tarasu. To gwarancja spójności i pożądanej estetyki. W przypadku tego rodzaju pomieszczeń liczą się więc zarówno kolory, użyte materiały, jak i dodatki.

Jak wspomnieliśmy wcześniej, dekoracje nadają charakteru wnętrzom. Aranżacja salonu wykonywana przez architekta redNet Dom obejmuje wszystkie elementy, mające wpływ na ostateczny wygląd pomieszczenia, w tym dodatki. Obrazy, firany, zasłony, dywan, a także poduszki umieszczone na sofie tworzą klimat wnętrza, w którym właściciel oraz jego goście mają czuć się komfortowo.

Pomysł na nowoczesny salon to przede wszystkim stonowana kolorystyka oraz naturalne materiały. Wnętrze można ocieplić licznymi dodatkami, które nie tylko poprawiają estetykę salonu, ale wpływają także na komfort korzystania z niego. Najważniejszą rzeczą jest umiejętne komponowanie poszczególnych elementów, aby stworzyć spójny styl. W tym nieocenioną pomocą są rady doświadczonych projektantów redNet Dom, którzy zaaranżują wnętrze tak, aby spełniło wszystkie oczekiwania inwestora.

Nasze inne wpisy

Wady i zalety mieszkań na poddaszu

Funkcjonalnie urządzone mieszkanie na poddaszu jest bardzo dobrym wyborem. To ciekawa aranżacyjnie przestrzeń, dająca ogromne możliwości w zakresie zaprojektowania wnętrz w sposób nowoczesny. Niestety rozwiązanie …

Zalety projektów mieszkań w stylu loft

Projekty mieszkań loft to trend, jaki zauważamy w aranżacji wnętrz od kilku już lat. Wyróżnia się minimalizmem zarówno w zakresie formy, jak i stosowanej kolorystyki. …

Zasady projektowania lokali usługowych

Przyjazna i funkcjonalna przestrzeń, komfort oraz estetyka wnętrza to cechy, jakie wyróżniają dobry projekt lokalu usługowego. Miejsce musi być także dostosowane ściśle do rodzaju prowadzonej …

Biura open space przyjazne pracującym

Wnętrza biurowe open space to dziś codzienność w wielu firmach. Duża przestrzeń, w jakiej lokalizowane są poszczególne stanowiska pracy, musi być odpowiednio zaaranżowana, aby pomagała …